Новини

October 31, 2023

Еволюція позиції центрального: Марк Вільямс і майбутнє баскетболу

Ethan Moore
WriterEthan MooreWriter
ResearcherMatteo BianchiResearcher
LocaliserOleksandr IvanovLocaliser

вступ

Баскетбол за останні роки зазнав значної модернізації, особливо на позиції центрального. Ця трансформація була зумовлена ​​аналітичним рухом НБА та її здатністю виявляти найкращі таланти з усього світу. Традиційний підхід до розміщення на лаві запасних великих, але обмежених семифутових футів поступився місцем новій епосі універсальних гравців, які вирізняються як у нападі, так і в захисті.

Еволюція позиції центрального: Марк Вільямс і майбутнє баскетболу

Епоха Шакіла О'Ніла

В епоху Шакіла О'Ніла команди зосереджувалися на уповільненні домінуючого центрового, комплектуючи свої реєстри гравцями, які могли відповідати його розмірам і силі. Однак навіть після прем’єр-міністру Шака стратегія покладатися на великих, але обмежених гравців збереглася. Ці гравці мали пристойні показники підбирань, але їм бракувало атакувального таланту та швидкості, щоб захищатися в просторі.

Темп і космічна еволюція

Еволюція темпів і простору баскетболу, а також зростання таких гравців, як Стівен Каррі та Деміан Ліллард, зробили революцію в грі. Збільшення акценту на триочкових кидках і неефективність післяопераційних ігор призвели до зміни структури складу. Тепер команди віддають перевагу гравцям у тиловій зоні та форвардам, що грають, які можуть розтягнути корт і створити відстань.

Підйом Stretch Fives

Тепер очікується, що гравці передової зони матимуть здатність триочкових кидків, подібну до своїх колег у тиловій зоні. Хоча в минулому були одиничні таланти, такі як Білл Леймбір і Раеф ЛаФренц, які могли стріляти ззовні, їх вважали аномаліями. Сьогодні вміння кидати з-за дуги стало нормою для центрових.

Відсутність високоякісних стрейч-п'ятірок

Незважаючи на акцент на триочкових кидках, в НБА все ще порівняно мало високоякісних стрейч-п’ятірок. Такі гравці, як Брук Лопес і Карл-Ентоні Таунс, встановили орієнтир для цієї позиції, але багатьом центровим важко досягти успіху в цій сфері.

Важливість оборони

У той час як кидки ззовні є цінними, сучасні центрові також повинні досягти успіху в захисті. Захист фарби та охорона в просторі є ключовими навичками для центрових у сучасній грі. НБА не виключила великих людей; він усунув малокваліфікованих великих людей. Зараз увага зосереджена на пошуку центрів, які можуть зробити свій внесок на обох кінцях майданчика.

Представляємо Марка Вільямса

Марк Вільямс, молодий центр, є яскравим прикладом сучасного центру. Хоча він, можливо, і не отримав голосів «Новачок року», його виступ у другій половині сезону новачків продемонстрував його потенціал. Вільямс зробив у середньому дабл-дабл і продемонстрував свою здатність ефективно забивати.

Оборонна майстерність Вільямса

Вільямс — це не просто наступальна загроза; він також винятковий захисник. Його присутність на доріжці стримує суперників від нападу на кошик, а його чисті, вертикальні змагання є свідченням його тренування та майстерності. Вільямс зіграв значну роль у покращенні захисту Шарлотт Хорнетс.

Наступальний внесок Вільямса

У нападі Вільямс, можливо, не володіє кидком у стрибку, але його рухливість і фізичні якості дозволяють йому досягти успіху в пік-н-ролі. Його зв’язок із LaMelo Ball уже виявився потужною комбінацією. Хоча додавання кидка до його репертуару покращило б його атакувальну гру, Вільямс уже є цінним надбанням.

Майбутнє Марка Вільямса

Не можна нехтувати захисними здібностями Вільямса. Під керівництвом тренера, який займається обороною, Стіва Кліффорда, Вільямс має потенціал стати одним із найкращих внутрішніх захисників ліги. Оскільки його навички продовжують розвиватися, не буде дивним побачити, як Вільямс заслужить визнання в команді всіх захисників.

Висновок

Еволюція позиції центрального в баскетболі змінила те, як команди формують свої склади. Акцент на ударах і захисті призвів до появи таких універсальних центрових, як Марк Вільямс. Оскільки гра продовжує розвиватися, такі гравці, як Вільямс, відіграватимуть вирішальну роль у формуванні майбутнього баскетболу.

About the author
Matteo Bianchi
Matteo Bianchi

Маттео «Тео» Б’янкі, якого називають «Динамо даних» BettingRanker, є квінтесенцією поєднання спортивного ентузіаста та фаната чисел. Його ретельне дослідження гарантує, що гравці завжди на крок попереду, що робить його наріжним каменем платформи.

Send email
More posts by Matteo Bianchi

Останні новини

Як боротися з поганими пробіжками у ставках
2023-11-20

Як боротися з поганими пробіжками у ставках

Новини