У гальському футболі є дві команди, у кожній по 15 гравців. Гра виконується на полі прямокутної форми, і голи забиваються або пробиванням м’яча кулаком або ногою у ворота, що принесе три очки, або потраплянням м’яча між двома стійками, які знаходяться над воротами та над поперечиною, що заробити команді один бал.
М’яч можна переміщати з одного кінця поля в інший кількома різними способами. Гравці можуть нести, бити ногою, відбивати або передавати м’яч руками, коли вони рухаються по полю.
Позиції в команді в гальському футболі – один воротар, два півзахисники, шість захисників і шість нападників. Більшість команд також матиме певну кількість гравців, які виступатимуть на заміні. Як правило, це лише чоловічий вид спорту, але зараз є кілька жіночих команд, і вони сформували Жіночу гальську футбольну асоціацію. Правила дуже схожі на австралійські правила футболу і, як наслідок, на міжнародні правила футбол було розроблено, що є гібридом між двома іграми.
Гельські футбольні події
в Ірландія, Гельський футбол контролює Гельська атлетична асоціація. Ця організація також контролює метання та камогі. Вони також контролюють головні футбольні турніри гальської мови. Однією з найпопулярніших подій є Всеірландський чемпіонат серед старших. Місцем для цього є парк Кроук в Дубліні, на якому відвідують тисячі глядачів. У США найбільшим гельським спортивним об'єктом є Gaelic Park в Нью-Йорку.